O FLOW TECH/KARIÉRA

Budova

Výrobky společnosti FLOW TECH, s.r.o. nemají charakter spotřebního zboží. Našimi produkty jsou technologie určené pro výrobu součástí a zařízení. Ze 70% výsledky naší práce míří do oblasti produkce výroby automobilových částí. Jedním z našich cílů je řešit a realizovat pro naše zákazníky stále sofistikovanější zařízení, které jim přináší zvýšení produktivity práce, stabilitu výrobního procesu z pohledu kvality, snadného a jednoznačného ovládání pro obsluhu.

Historie společnosti

1993

1993

K 2. 5. 1993 byla provedena transformace nářaďovny na ZPS-NÁSTROJÁRNA, a. s., na samostatný právnický subjekt.

1994

1994

První celorok samostatného hospodaření akciové společnosti. Intenzivnější orientace na zahraniční zákazníky. Prezentace na výstavách.

1995

1995

Upevnění postavení v náročném konkurenčním prostředí nástrojáren a strojírenském průmyslu vůbec. Vývoj nových typů svěráků a souřadnicové navrtávačky SNV 100.

1996

1996

Podstatné navýšeni exportu v oblasti upínacího nářadí především SRN, Švédsko. Vývoj a výroba nového typu souřadnicové navrtávačky SNV 65.

1997

1997

Další rozvoj exportu především do oblasti SRN a Slovenska. Zásadní navýšení exportu v oblasti upínacího nářadí. Vývoj a výroba nových typů strojních svěráků. Nová nabídka stavebnicových, upínacích elementů pro obráběcí centra.

1999

1999

Nárůst exportu do Německa a Francie v oblasti upínacího nářadí; přípravků, montážních přípravků, především pro automobilový průmysl. Změna majoritního vlastníka – FLOW TECH, s. r.o.

2000

2000

Orientace na automobilový průmysl v oblasti lisovacích nástrojů. Restrukturalizace společnosti s cílem dosažení stabilní pozice ve strojírenství.

2001

2001

Silnější orientace na oblast lisovacích nástrojů, se zaměřením na větší nástroje s půdorysem do velikosti 2000×1000 mm a s hmotností do 4000 kg. Pořízení nového obráběcího centra MCFV 2080.

2002

2002

Proniknutí a dosažení vysoké úrovně v oblasti hydraulických upínacích přípravků určených pro oblasti s hromadné výroby – př.automobilový průmysl. Dosažení certifikace ISO 9001-2000.

2004

2004

Společnost FLOW TECH, s.r.o. odkoupila zbývající část akcií společnosti ZPS-NÁSTROJÁRNA, a.s. a stala se tak 100% vlastníkem této společnosti. Ve snaze zefektivnit vzájemnou spolupráci obou společností bylo rozhodnuto o sloučení obou společností do jednoho subjektu – společnosti FLOW TECH, s.r.o.

2005

2005

Na základě fúze přechází podnikatelská činnost ZPS-NÁSTROJÁRNA, a.s. do společnosti FLOW TECH, s.r.o. Tímto krokem postupně dochází k zefektivnění výrobního procesu a snížení administrativních úkonů. K tomu pomohlo i zavedení nového IS pro komplexní řízení celé společnosti.

2007

2007

Na přelomu let 2006 a 2007 byl úspěšně zaveden projekt na dlouhodobé školení vyššího a středního managementu a některých pracovníků. Tento projekt je prováděn ve spolupráci s firmou Profima a je spolufinancován z evropských sociálních fondů a státního rozpočtu České republiky.
Dalším významným projektem je posílení výrobních kapacit přístavbou nové výrobní haly

2008

2008

Dokončení výstavby nové výrobní a montážní haly. Realizace zkušební lisovny pro odlaďování lisovacích nástrojů a zavedení rutinního provozu nového horizontálně vertikální obráběcí centra ANAYAK VH PLUS 4000.

2009

2009

Velmi razantní útlum v opakované výrobě z důsledku hospodářské krize. Vývoj a výroba jednoúčelových strojů pro tváření, svařování, obrábění a vývoj a výroba jednoúčelových strojů pro svařování nové generace tlakových nádob.

2010

2010

Hospodářská krize v letech 2009 – 2010 měla dopad i na společnost FLOW TECH, s.r.o. Nedostatek zakázek vedl ke krizovým opatřením, patřila mezi ně částečná redukce zaměstnanců. I přesto jsme získali nový projekt v oblasti výroby tlakových nádob nové generace – vývoj jednoúčelových strojů, což znamenalo pro naši společnost vstup do nové výrobkové oblasti. V roce 2010 se z pohledu ekonomiky podařilo zastavit propad a pomalu docházelo k pozvolnému růstu.

2011

2011

Realizace upínacích systémů pro společnost Audi a VW. Pro obě společnosti jsme zajišťovali vývoj, konstrukční zpracování, výrobu včetně seřízení upínacích přípravků pro transferovou linku určenou k výrobě hlav motorů. Dále jsme úspěšně zvládli stěžejní projekt upínacích montážních přípravků pro stavbu letadel. Tento projekt byl zaměřen na montáž náběžné hrany křídla.

2012

2012

Úspěšně proběhl projekt pro společnost NISSAN UK. Tato společnost vyrábí motory pro automobily NISSAN a RENAULT. Tento projekt byl významný jak svým rozsahem – v množství upínačů, tak i především svou komplexností dodávky. Zrealizovali jsme úspěšnou dodávku na “klíč” všech upínacích přípravků s dodávkou technologie obrábění včetně zajetí stroje, zaškolení obsluhy a optimalizace procesu výroby.

2013

2013

Zavedení nového informačního systému, jeho propojení s konstrukčním systémem a se systémem pro elektronickou správu dat. Závěrem roku došlo k rozšíření majitelů společnosti o třetího vlastníka.

2014

2014

V roce 2014 proběhla investice do výměny okenních výplní v rámci dotačního programu EU.

2015

2015

V roce 2015 začala ve společnosti první etapa modernizace výroby a rekonstrukce výrobních prostor a zázemí pro zaměstnance. V rámci dotačního programu jsme využili investice do nových výrobních strojů, jako jsou MCFV 2080, MCV 1270, EIR Mitsubishi, CNC hrotový soustruh Masturn.

Kariéra

JAKÉ NABÍZÍME BENEFITY

Společnost FLOW TECH, s.r.o. poskytuje dlouhodobě řadu benefitů. Zde jsou některé z nich:

  • Pět týdnů dovolené.
  • Náborový příspěvek až 25.000 Kč.
  • Neformální akce (firemní fotbal, vánoční večírek).
  • Vzdělávací kurzy.
  • Příspěvek na stravování formou stravenkového paušálu
  • Příspěvek na penzijní připojištění.
  • Zvýhodněné mobilní tarify pro soukromá čísla zaměstnanců a jejich příbuzných.
  • Příspěvek na tábor pro děti do 10 let věku.
  • Balíček pro prvňáčka.

OBCHODNÍK

Hledáme uchazeče s obchodním talentem, který je schopný v průmyslové výrobě aktivně vyhledávat nové obchodní partnery a starat se nejen o ryze obchodní záležitosti, ale také o předávání technických požadavků mezi námi a zákazníky.

Požadujeme:

 • Schopnost komunikovat o technických i obchodních náležitostech projektu.
 • Samostatnost, svědomitost, pečlivost.
 • Loajalita ke společnosti.
 • Schopnost týmové spolupráce mezi jednotlivými úseky.
 • Schopnost vést samostatně obchodní jednání.
 • Komunikativní znalost alespoň jednoho cizího jazyka (AJ, NJ, RJ).
 • Silná orientace na výsledek.
 • Řidičský průkaz sk.B – aktivní řidič.

Mechanik

Náplní této pracovní pozice je jehlení a značení dílců, vrtání otvorů, řezání závitů, drobné zámečnické práce atp.

Požadujeme:

 • 3 letý učební obor Obráběč kovů nebo rekvalifikace z příbuzného oboru
 • znalost čtení technické dokumentace
 • spolehlivost, iniciativu, odpovědnost
 • analytické myšlení, komunikativnost

BRUSIČ NÁSTROJŮ

Náplní této pracovní pozice je především seřizování  a obsluha brousících strojů při obrábění kovových součástí, broušení rovinných a tvarových ploch.

Požadujeme:

 • vyučení v oboru
 • znalost čtení technické dokumentace
 • praxe výhodou

Obsluha vertikálního CNC centra

Náplní této pracovní pozice je obsluha vertikálního CNC frézovacího centra včetně základní údržby, výroba dílů dle technické dokumentace, seřízení nástrojů, samostatné měření ve spolupráci s technickou kontrolou, kusová a malosériová výroba.

Požadujeme:

 • vyučení v oboru obrábění kovů.
 • znalost provozního ovládání CNC frézovacích center.
 • tvorba vlastních pracovních postupů na základě technické dokumentace (výkres + technologický postup).
 • znalost čtení technické dokumentace.
 • dvousměnný provoz.